• Home
  • Blog
  • Building
  • Poslanci jednají za zavřenými dveřmi, řeší Hamáčkovu cestu do Moskvy

Poslanci jednají za zavřenými dveřmi, řeší Hamáčkovu cestu do Moskvy

Poslanecká sněmovna v úterý jedná za zavřenými dveřmi. Tématem bude cesta vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Návrh přednesli opoziční poslanci.

V úterý se opět rozhořela debata o výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Opoziční koalice Spolu požadovala, aby bylo svoláno neveřejné jednání Poslanecké sněmovny kvůli plánované a zrušené návštěvě vicepremiéra Jana Hamáčka v Moskvě.

Návrh byl nakonec Sněmovnou schválen a jednání tak probíhá za zavřenými dveřmi. Účastní se ho šéf Bezpečnostně informační služby Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Poslanci nemohou mít u sebe telefony, ani jiné elektronické zařízení. Mohou zaznít informace na úrovni tajné.

Hamáček čelí nařčení, že cílem schůzky měl být “výměnný obchod”, v rámci kterého měl chtít dohodnout utajení informace, že za výbuchem v muničních skladech ve Vrběticích stáli agenti ruské rozvědky GRU výměnou za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že se v Praze uskuteční summit Joea Bidena a Vladimira Putina. Informaci přinesl portál Seznamzpravy.

Na 98. jednání by poslanci kromě vrbětické kauzy měli řešit také například předlohy, které jim vrátil Senát. Patří k nim například potravinářská novela.

Na úterý je ve večerních hodinách pevně zařazena volba části televizní rady. Spor ve Sněmovně se nyní vede také o podobu stavebního zákona, v závěrečném kole jsou také změny v exekucích.

Hamáček prý chtěl vyměnit Vrbětice za Sputnik, opozice ho ostře kritizuje:

Read More

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Leave A Reply