Jakub Luka debutoval v drese Ružomberka

Odchovanec námestovského futbalu si pripísal prvé súťažné minúty v seniorskom futbale.

12. apr 2021 o 15:00 Martin Gábor

Aby ste mohli odoberať príspevky tohto autora, musíte byť prihlásený:
Prihlásiť
|
Registrovať

Jakub Luka (vpravo) si pripísal po prestupe do Ružomberka prvý štart medzi seniormi.Jakub Luka (vpravo) si pripísal po prestupe do Ružomberka prvý štart medzi seniormi. (Zdroj: DAC Dunajská Streda)

Písmo:A|A+

Iba sedemnásťročný Jakub Luka z Klina si v osemfinále Slovenského pohára pripísal na konto prvý seniorský zápas v drese MFK Ružomberok. Súperom Liptákov bol DAC Dunajská Streda. „Debut v drese Ružomberka ma, samozrejme,

Súvisiaci článok Pikošky o spoluhráčoch prezradili kluby zo siedmej ligy Čítajte 

veľmi teší. Menej ma už potešil výsledok zápasu. V prvom polčase sme poctivo bránili a súpera sme nepúšťali do veľkých šancí. Aj tak sme do prestávky prehrávali o dva góly. V druhom polčase sme začali lepšie. Potom sme síce inkasovali na 3:0, ale v závere sme aspoň skorigovali na konečných 3:1,“ zhodnotil zápas.

Odchovanec námestovského futbalu podal solídny výkon a na ihrisku vydržal do 55. minúty. „Myslím si, že som podal dobrý výkon. Škoda však tej prehry. V prvom polčase som dostal prísnu žltú kartu, za čo sa hneval na rozhodcu aj tréner Haspra. Pri striedaní mi povedal, že nechcel riskovať moje vylúčenie, preto ma stiahol z ihriska.“

V šatni Ružomberka nedávno šarapatil koronavírus, ktorý sa nevyhol ani oravskému mladíkovi. „Mali sme v tíme viacero prípadov. Našťastie som mal len ľahký priebeh ochorenia. Počas zápasu ani počas tréningov ma to nijako neobmedzuje,“ dodal na záver futbalista, ktorý na drese nosí číslo 99.

Súvisiaci článok V Kanade si už zvykol, chýba iba dobré jedlo Čítajte 

Read More

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Leave A Reply