Deti sa vrátili do škôl

Dolnokubínska samospráva od pondelka 12. apríla otvorila všetky materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Aby ste mohli odoberať príspevky tohto autora, musíte byť prihlásený:
Prihlásiť
|
Registrovať

Takéto privítanie pripravili pre deti v jednej z materských škôl.Takéto privítanie pripravili pre deti v jednej z materských škôl. (Zdroj: Martin Pavelek)

Písmo:A|A+

DOLNÝ KUBÍN. Spolu s o základnými a materskými školami budú aj naďalej v čase od 6.30 h do 16.00 h otvorené školské kluby detí.

Základné umelecké školy budú môcť poskytovať len individuálne vyučovanie, a to okrem dychových nástrojov a spevu. Kolektívne vyučovanie ako tanečný alebo výtvarný odbor sa bude stále robiť dištančne.

Žiaci prvého stupňa základných škôl sa pred nástupom do škôl nemusia testovať. Prezenčné vyučovanie žiakov 1. stupňa základnej školy je podmienené negatívnym výsledkom testu na COVID-19 jedného zákonného zástupcu žijúceho v spoločnej domácnosti s dieťaťom a vyplneným a podpísaným čestným vyhlásením. Otestovaním budú musieť prejsť aj všetci zamestnanci škôl.

Prečítajte si tiež Stredoškoláci predviedli svoje vedomosti Čítajte 

„Od pondelka sa automaticky spúšťa školský semafor, ktorý hovorí, že pokiaľ sa po otvorení objaví v triede alebo škole pozitívny prípad, môže ju uzatvoriť regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa,“ povedal Michal Švento vedúci odboru školstva na mestskom úrade. Okrem toho v meste otvárajú aj školské jedálne.

Read More

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

1 Comment

  • anonymous

    April 13, 2021 - 5:20 pm

    Niurka defiende a Enrique Guzmán, Frida ‘busca fama’

Leave A Reply