• Home
  • Blog
  • Building
  • Desať eur za každého očkovaného. Gréci chystajú motiváciu pre lekárov

Desať eur za každého očkovaného. Gréci chystajú motiváciu pre lekárov

Grécka vláda prišla s ďalším nápadom, ako zaočkovať viac ľudí proti covidu-19. Lekárom a lekárnikom, ktorí presvedčí niekoho k očkovaniu, zaplatí za každého registrovaného desať eur. Podľa denníka Kathimerini to dnes povedal v televízii grécky minister zdravotníctva Vassilis Kikilias.

V Grécku rovnako ako inde v Európe rastú počty nakazených koronavírusom v súvislosti so šírením nákazlivejšej varianty delta. Za posledný deň sa v takmer 11 miliónovom Grécku potvrdilo 2854 nových prípadov nákazy, začiatkom týždňa to bolo aj 3565, čo je údaj blízky vrcholu epidémie v krajine, ktorý Grécko zažilo tento rok v apríli.

​Minister Kikilias dnes takisto povedal, že lekárom zvýši platbu za každé podanie vakcíny v ordinácii z troch na 20 eur a za aplikáciu vakcíny ľuďom pripútaným doma na lôžko dá 50 eur.

Grécka vláda sa snaží urýchliť očkovanie rôznymi opatreniami. Napríklad pred týždňom zaviedla zatiaľ do konca augusta voľný vstup do vnútorných priestorov reštaurácií, kaviarní, barov a zábavných podnikov len pre očkovaných.

Od polovice augusta má byť povinné očkovanie proti covidu pre zamestnancov opatrovateľských domov a od 1. septembra pre zdravotníkov aj administratívny personál v štátnych aj súkromných nemocniciach a ďalších zdravotníckych zariadeniach.

Bez očkovania budú musieť títo zamestnanci na neplatenú dovolenku. Zamestnávateľovi, ktorý nechá pracovať neočkovaný personál v zdravotníctve, bude hroziť vysoká pokuta.

Proti povinnému očkovaniu demonštrovali minulý aj tento týždeň v Aténach či Solúne tisíce ľudí, ďalšie demonštrácie sú v Aténach naplánované na sobotu.

Najmenej jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo v Grécku zatiaľ 53 percent populácie a plne očkovaných proti covidu-19 je tam 46 percent obyvateľov.

Read More

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google

Leave A Reply